Akıllı işletmeler, reklamlarını ve mesajlaşmalarını günlük ortamlarda devamlı tutabilmek için dijital ekranları tercih etmektedir. Dijital ekran, uygulanması kolay ve ekonomiktir. Digiboard ve benzeri ekranları günlük olarak mağazalarda, sağlık kurumlarında, spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında, ofislerde ve resepsiyonlarda görüyoruz; ancak bunlar olmadığında ürün ve hizmetinizi unutmak oldukça kolaydır.
Dijital ekranlar, her ikisi de yükselişte olan video pazarlaması ve mobil pazarlama gibi pazarlama trendlerin arasına kolaylıkla ‘girebiliyor’.
Reklamcılıkta dijital ekran mecra gelişimini değerlendirirken, medya planlama kurumları ve reklam verenden bu konuda dikkatli olmalarını istiyoruz. Medyanın, reklamcılığın ve iletişimin değiştiğini kabul edin ve gelişmek için mevcut ayarları güncellemeye bakın. Yüzlerce müşteri toplantısına dayanarak, firmalar tavsiye ve önerilerimizi benimsedi.
Amaç; planlamacılar, reklam verenler ve ajanslar arasında dijital ekranların kullanımını hedef kitlelerinin bulunduğu yerlerde güçlendirmektir. Bu nedenle medya karmasının daha temel, önemli ve en önemli parçası olarak düşünülmüştür.
Dijital ekran devrimi popüler medyaya göre, hayatımızın her alanına yayılmış üç ekran var; Televizyon, Sinema ve Mobil cihazlar. Her üç ekranın birincil amacı eğlenceyse de, reklam değeri göz ardı edilemez. Vodafone-Bodrum
Bununla birlikte, son yıllarda dördüncü bir ekran geleneksel statik panoları gizlice değiştirerek devreye girdi ve de eğlence değeri ihtiyacından tamamen arındı. Dördüncü ekran çağına, dijital ekranlar ile hoş geldiniz.
Artık günlük yaşamımızın her anında alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında, eğlence merkezlerinde ilgi çeken ve içeriğe odaklanma bu “yeni” reklam aracının ana avantajıdır.
Sadece reklam uğruna reklam yayınlanmaktadır. Konum bazında da en etkili ve doğrudan hedef kitleye hitap eden bir mecradır. Dijital ekranlar yavaş yavaş statik menü ve billboard’ları değiştiriyor.
Reklam verenler sürekli eğlenmek ve eğlendirmek için gösterdikleri çabaları artırırken, Digiboard’un etkili ekranlarında kullanımları sürekli artmaktadır.